Mblidhet Kryesia e Kuvendit, vendos për seancën e radhës

Prishtinë | 30 Pri 2021 | 10:21 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryesia e Kuvendit është mbledhur mëngjesin e së premtes për të vendosur për mbajtjen e seancës së radhës, raporton Ekonomia Online.

Në seancë përveç deklarimeve jashtë rendit të ditës pritet që të parashtrohen edhe pyetje parlamentare.

Këto janë pika e rendit të ditës:

I. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mëparshme e Kryesisë së Kuvendit,

II. Përgatitjet për Seancë plenare:

  1. Deklarimet jashtë rendit të ditës;
  2. Pyetjet parlamentare;
  3. Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme.

III. Shqyrtimi i propozimeve dhe i kërkesave.

Lexo më shumë:

Të ngjashme