Mbyllet bufeja e Ministrisë së Brendshme, shkak papastërtia

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 12:40 | Nga Ekonomia Online

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës e ka mbyllur përkohësisht bufenë brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Lajmi është konfirmuar nga Agjencia Ushqimore e Veterinarisë.

“Për shkak të kushteve të higjienës sanitare AUV-i e ka mbyllur përkohësisht atë bufe, deri në plotësimin e kushteve”, kanë thënë nga agjencia.

Sipas burime, mbyllja e bufesë së kësaj ministrie është e përkohshme, njofton Klankosova.tv.

Të ngjashme