Mediat serbe: Bërnabiq e Merkel flasin për arrestimin e serbëve në Kosovë

Prishtinë | 12 Kor 2018 | 10:27 | Nga

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka biseduar në Londër me kancelaren gjermane, Angela Merkel, rreth arrestimit të pesë serbëve dy ditë më parë në Kosovë.

Kështu shkruan Blici serb duke iu refereruar burimeve të paidentifikuara.

Gazeta beogradase shkruan më tutje se shefja e qeverisë së Serbisë tërhoqi vëmendjen e Angela Merkelit ndaj aksioneve si ai i fundit në të cilin “pa asnjë arsye u arrestuan dhe më pas liruan pesë serbë”.

“Ajo theksoi se incidente të tilla po rriten dhe se autoritetet në Beograd frikësohen se do të bëhen gjithnjë e më të shpeshta”, i ka thënë burimi Blicit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme