Meta e uron Haradinajn për mbajtjen e zgjedhjeve, i quan më demokratiket në botë

Prishtinë | 25 Nën 2021 | 08:51 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vizituar kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorë, në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, raporton Ekonomia Online.

Haradinaj i ka uruar presidentit Meta Festën e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit, ndërkaq ky i fundit e ka uruar mbajtjen e zgjedhjeve siç ka thënë ai më demokratiket në botë.

Haradinaj e Meta nuk janë prononcuar për medie.

Meta më pas do të takohet edhe me kreun e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe atë të PDK-së, Memli Krasniqi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme