Meta uron Haradinajn për fundvit

Prishtinë | 27 Dhj 2019 | 13:23 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka dërguar një letër urimi Kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Me urimet më të mira për Vitin e Ri 2020 nga z. Meta, si President i Shqipërisë, por edhe si një mik shumë i afërt i imi, pata kënaqësinë si çdoherë që edhe përmes kësaj letre të marrë edhe njëherë konfirmimin nga ana e tij për gatishmërinë që dy shtetet tona të ndërtojnë dhe fuqizojnë lidhjet, në të mirën e përbashkët të qytetarëve tanë”, ka shkruar Haradinaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme