Miftaraj ‘thumbon’ ministren Haxhiu: Edhe këtë ditë e pritëm, shoqëria civile dhe mediat nën “llupën” e qeverisë

Prishtinë | 04 Gus 2021 | 16:53 | Nga Ekonomia Online

Njohësi i zhvillimeve dhe anëtari i shoqërisë civile, Ehat Miftaraj, ka thumbuar ministren e drejtësisë, Albulena Haxhiu, pas konferencës së sotme.Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Miftaraj ka ironizuar duke thënë se edhe këtë ditë e pritëm, që shoqëria civile e mediat të jenë nën “llupën” e qeverisë.

Më poshtë edhe postimi i plotë;

Shoqeria civile dhe mediat nen llupen e monitorimit dhe vezhgimit nga ekzekutivi!

Edhe kete dite e pritem!

Gjithsesi shume mire kur vetem nje pjese e vogel e medias dhe shoqerise civile behen argat te pushtetit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme