Mikullovci kërkon shkarkimin e Pacollit

Prishtinë | 22 Nën 2018 | 16:10 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Adem Mikullovci ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që ta shkarkojë ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollin.

“Neve na duhen dy ditë që t’i numërojmë të metat, gabimet dhe gafat që na i ka sjellë politika e jashtme e Kosovës. Unë do t’i drejtohem kryeministrit Ramush Haradinaj, edhe pse nuk është këtu. I them zotëri kryeministër, taksa ndaj Serbisë ishte potez që e kam pritur për 20 vite. Ke rastin ta bësh edhe një potez tjetër po aq të duhur: Ta shkarkosh ministrin e Punëve të Jashtme”, u shpreh Mikullovci.

Sipas Mikullovcit, Pacolli po e dëmton shtetin e Kosovës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme