Ministri i Jashtëm i Italisë: Kosova ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave

Prishtinë | 26 Pri 2021 | 18:06 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Italsië Luigi Di Maio kërkoi, ka thënë se Kosova ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave.

Në konferencën ndërparlamentare të organizuar nga Piero Fassino Luigi Di Maio kërkoi nga Evropa të mbështesë Ballkanin Perëndimor dhe përpjekjen për të negociuar me një perspektivë konkrete integrimi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme