Ministri izraelit mbërrin në Kosovë, viziton “New Bornin” dhe memorialin “Heroinat”

Prishtinë | 11 Pri 2022 | 19:48 | Nga Ekonomia Online

Delegacioni nga shtetit i Israelit, kryesuar nga Ministri për Bashkëpunim Regjional, z. Esawi Frej, po qëndron në vizitë zyrtare shtetërore në Republikën e Kosovës.

Në fillimin e kësaj vizite Ministri Krasniqi dhe Ministri Frej, kanë vizituar Monumetin Newborn dhe kanë kanë kryer homazhe tek Memoriali Herionat duke vendosur lule pranë memorialit.

Kjo vizitë do të pasohet me një numër të madh të aktiviteteve dhe takimeve në ditët në vazhdim.

Të ngjashme