Ministri Sefaj priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë

Prishtinë | 24 Nën 2017 | 13:40 | Nga

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Flamur Sefaj, priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, znj. AnneHuhtamaki.

Në këtë takim, ministri Sefaj e njoftoi ambasadoren e Finlandës lidhur me situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë ku u vlerësua se situata e përgjithshme e sigurisë është e qetë dhe stabile.

Ambasadorja finlandeze, znjHuhtamaki u shpreh e kënaqur lidhur me të arriturat e deritanishme, duke theksuar gatishmërinë në vazhdimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, në veçanti në bashkëpunimin në mes të policive të dy vendeve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme