Ministria e Jashtme në Izrael: Hapja e Ambasadës së Kosovës është realizim i marrëveshjes së Washingtonit

Prishtinë | 14 Mar 2021 | 17:50 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Punëve të Jashtme e Izraelit, ka mirëpritur hapjen e ambasadës së Kosovës në Jeruzalem.

Ministria, në një postim në Twitter, tha se ky zhvillim ishte natyral dhe realizim i marrëveshjes së Washingtonit.

“MPJ e Izraelit mirëpret ngrohtësisht hapjen e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem sot, një zhvillim të natyrshëm të marrëdhënieve dhe realizimin e marrëveshjes së Uashingtonit’’, thuhet në reagim.

Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme