Ministrja Gërvalla pret në takim homologun italian, Di Maio

Prishtinë | 22 Qer 2021 | 15:26 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur në takim homologun italian, ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio, raporton Ekonomia Online.

Pas takimit, ndërmjet dy kryediplomatëve do të nënshkruhet një marrëveshje, dhe pastaj të dy do të mbajnë një konferencë për medie.

Ministri italian do të takohet me krykuvendarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti.

Ndërsa na ora 17:30 ai do t’i adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës në një seancë solemne.

Lexo më shumë:

Të ngjashme