Ministrja gjermane e Mbrojtjes pas Bosnjës do ta vizitojë edhe Kosovën

Prishtinë | 04 Maj 2022 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Christine Lambrecht, po e zhvillon një vizitë zyrtare në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Ajo do të ketë takim me ministrin e Mbrojtjes së Bosnjës, Sifet Poxhiq.

E para e Mbrojtjes në Gjermani do ta takojë edhe komandantin e forcave paqeruajtëse (EUFOR), Anton Wessely.

Fokusi i këtyre takimeve do të jetë në situatën aktuale politike dhe të sigurisë në Evropë dhe impaktin në Ballkanin Perëndimor.

Lambrecht pas Bosnjë e Hercegovinës do ta vizitojë Serbinë si dhe Kosovën.

Të ngjashme