Ministrja Haxhiu, priti në takim Ambasadorin austriak, merr mbështetje për shtrirje të ligjit në Kosovë

Prishtinë | 11 Maj 2021 | 14:29 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu priti në takim Ambasadorin austriak Christoph Weidinger me ç’ rast e informoi më gjerësisht rreth prioriteteve të Ministrisë.

Ambasadori austriak, Christoph Weidinger e uroi ministren Haxhiu për detyrën e saj, si dhe ofroi mbështetjen e ambasadës austriake, në mënyrë që ligji dhe drejtësia në Kosovë të shtrihet gjithandej tek qytetarët, pa dallim.

Vullnet dhe gatishmëri për bashkëpunim edhe në të ardhmen u shprehë nga të dy palët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme