Miratohet projektligji për investime strategjike

Prishtinë | 11 Tet 2016 | 12:21 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me 57 vota për, 14 kundër dhe 11 abstenim është votuar projketiligji për investime strategjike në Kosovë.

Ndonëse projektligji ka kaluar, kundër kësaj ishin deputet të lëvizjes Vetëvendosje.

Glauk Konjufca ka thënë se ky ligj nuk mbron interesin ekonomik të vendit dhe për këtë do të votojmë kundër.

Kurse, Zafir Berisha nga Nisma dhe Pal Lekaj nga AAK janë shprehur se ky projektligj ka mangësi dhe nuk mbron interesat ekonomike te vendit, kshtu që ata do të abstenojnë.

Të ngjashme