Moore takon Kurtin: Asnjë mik më i mirë për Kosovën se Britania

Prishtinë | 15 Shk 2020 | 17:37 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i ri, Albin Kurti, ka takuar sot në Munih Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore.

Moore nëpërmjet një postimi në Tëitter ka uruar Kurtin për programin e qeverisjes së tij.

“Takim i shkëlqyeshëm me kryeministrin e kosovar @albinkurti @ # MSC2020. I urova për programin e qeverisë së tij të re dhe nevojën e diskutuar për të ringjallur bisedimet me Serbinë. Asnjë mik më i mirë i #Kosovës sesa #UK. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme