MPJ refuzon kërkesën e Vuçiqit për vizitë në Kosovë: Ofendim më shumë se provokim

Prishtinë | 21 Nën 2020 | 13:44 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë të ditur se kanë marrë një kërkesë nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe disa zyrtarë të tjerë serbë, për të vizituar Kosovën.

Përveç refuzimit të kërkesës, MPJ ka thënë se kërkesa e tij është më shumë ofendim sesa provokim në një kohë kur Kosova po përballet me dhimbjen e personave të pagjetur.

Po ashtu, ministrja Meliza Haradinaj-Stublla ka njoftuar se e ka shtyrë vizitën e saj në Kizhevak të Serbisë ku u gjet një varrezë masive me trupat e shqiptarëve të vrarë në luftë,

Deklarata e plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme