Murati – Lushtakut: Nëse keni informacion për punëtorë të paformalizuar në biznese të mëdha, na informoni

Prishtinë | 28 Kor 2022 | 11:36 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mergim Lushtaku, e ka pyetur ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati se çfarë kanë bërë si Qeveri në formalizimin e punëtorëve nëpër biznese të mëdha.

Murati ia kthehu se “Administrata Tatimore e Kosovës është duke e monitoruar joformalizimin”, dhe që “si qeveri janë të përkushtuar në këtë drejtim”.

“Nëse keni ndonjë informacion për ndonjë biznes të madh që ka punëtorë të paformalizuar, atëherë na njoftoni”.

Po ashtu Murati ka thënë se formalizmi i punëtorëve përpos si përfitim për punëtorët është e mirë edhe për vetë bizneset.

Lexo më shumë:

Të ngjashme