Musliu-Shoshi-Gërvallës: Zgjodhët heshtjen e turpshme karshi akuzave të ministrit serb

Prishtinë | 06 Maj 2021 | 11:05 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetja e PDK-së Ariana Musliu-Shoshi ka pasur kritika për ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla për paraqitjen e saj në OKB, raporton Ekonomia Online.

Musliu-Shoshi Gërvallës i ka përmendur edhe homologun serb Ivica Daçiq, derisa tha se ajo ka zgjedhur heshtjen e turpshme.

“Ju jeni përfaqësuese e Kosovës dhe nuk jeni zëdhënëse. Në diplomaci duhet të jesh e vetëdijshme se për çka fol dhe cili është qëllimi”.

“Nuk duhesh ta përkrahësh narrativen që e ka Serbia karshi Kosovës. Sot e kemi Gjykatën Speciale përderisa Serbia e ka përmbyllur”.

“Homologu serb ju drejtuar me një varg akuzash sa që e quajti organizatë terroristen dhe ju e zgjodhët heshtjen e turpshme”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme