Mustafa: Po vijnë ditë të ftohta, kriza me rrymën do të përkeqësohet

Prishtinë | 23 Gus 2022 | 12:17 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me krizën energjetike në vend.

Ai është shprehur se kriza me rrymën do të përkeqësohet sepse po vijnë ditë të ftohta.

“Na ndajnë disa javë nga fundi i verës dhe kriza do të përkeqësohet në mënyrë dramatike, pasi po vijnë ditët më të ftohta të vitit. Kjo qeveri e papërgjegjshme nuk bëri asgjë për të përballuar krizën, për të mbështetur qytetarët dhe për t’ua lehtësuar barrën që rëndon mbi ta”, tha ai.

Tutje, Mustafa u shpreh se qeveria  duhet të veprojë menjëherë sepse nuk ka kohë për të humbur.

“Qeveria duhet të veprojë menjëherë sepse nuk ka më kohë për të humbur, prandaj propozojmë një plan që do të ketë efekte të menjëhershme dhe afatgjate në uljen e shpenzimeve për qytetarët dhe kompanitë dhe stabilitetin afatgjatë të furnizimit me energji të vendit tonë”, tha tutje ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme