Mustafa takohet ambasadorin e Shqipërisë, bisedojnë për kontrollin e pikave kufitare

Prishtinë | 23 Maj 2019 | 16:56 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë,  Qemal Minxhozi.

Në këtë takim të dy bashkëbiseduesit diskutuan për marrëdhëniet e mira ndërmjet dy vendeve, bashkëpunimin e ngushtë sidomos në fushën e sigurisë.

Gjithashtu në takim u bisedua edhe për kontrollin e përbashkët të pikave kufitare, ku u vlerësua bashkëpunimi i suksesshëm i patrullimeve të përbashkëta policore, sidomos gjatë sezonit veror kur shtohet fluksi i lëvizjes së qytetarëve.

Mustafa dhe ambasadori Minxhozi diskutuan edhe për modalitetet rreth zgjerimit të kapaciteteve në pikën e kalimit kufitar në Krushevë të Komunës së Dragashit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme