Mustafa takohet me Administratorin e USAID-it, Green

Prishtinë | 12 Nën 2019 | 15:39 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Avdullah Hoti janë takuar me Administratorin e USAID-it, Mark Green, Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett dhe Drejtoreshën e USAID-it në Kosovë, Lisa Magno.

Kryetari Mustafa e falënderoi Administratorin Green për mbështetjen që i ka dhënë Kosovës përmes projekteve zhvillimore.

Poashtu kryetari Mustafa shprehu mirënjohje për rolin e USAID-it në zhvillimin e Kosovës, forcimin e sistemit politik dhe atij të drejtësisë, nxitjen e një shoqërie civile dinamike dhe për zhvillimin ekonomik.

Kryetari Mustafa ka biseduar për projekte të cilat thellojnë bashkëpunimin me USAID-in, organizatë e cila promovon dhe demonstron vlera demokratike anembanë botës.

Të ngjashme