Mustafa takohet me Delawie-n, bisedojnë për çështje aktuale me rëndësi për Kosovën

Prishtinë | 11 Sht 2018 | 14:20 | Nga

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa për një takim përshëndetës ka pritur Ambasadorin e ShBA-së, Greg Delawie.

Gjatë këtij takimi, kryetari Mustafa ka falënderuar Ambasadorin Delawie, për kontributin e madh të tij dhe mbështetjen e pazëvendësueshme të qeverisë dhe popullit amerikan në shtetndërtimin e Kosovës.

Kryetari Mustafa dhe Ambasadori Delawie biseduan edhe për çështjet tjera aktuale, me rëndësi për Kosovën dhe rolin e ShBA-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme