Naser Rugova: Vjosa, je bërë zëdhënëse e VV-së, shko në partinë e Kurtit

Prishtinë | 06 Qer 2020 | 11:51 | Nga Ekonomia Online

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka reaguar ndaj qëndrimeve të fundit të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, karshi partisë së tyre.

Ai ka rekomanduar Osmanin që të anëtarësohet në partinë e Albin Kurtit, Lëvizjen “Vetëvendose”.

“I rekomandoj Vjosës të anëtarësohet edhe zyrtarisht në VV. Qëndrimi i saj në LDK, thjesht sa për formalitet, është fyerje për një pjesë jo të vogël të anëtarësisë së LDK-së. Me qeverinë Hoti, si formë konkrete e refuzimit të populizmit si model dhe taktikë politike, LDK ka rrezikuar shumë, por kjo nuk është sakrifica jonë e parë dhe sigurisht që nuk do të jetë e fundit, sepse LDK nuk bën aventura me fatin e Kosovës”.

“Janë dy rrugë: O ktheju partisë dhe respekto vendimet e shumicës, verdiktin e kushtetueses dhe sugjerimet e miqve tanë strategjik o shko në VV sepse po del shumë keq si zëdhënëse e saj nga një subjekt tjetër”, ka shkruar ai. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme