Natyra Kuçi denoncon vëllain e deputetes së VV-së se po organizon turmat e linçimit

Prishtinë | 22 Mar 2020 | 15:30 | Nga Ekonomia Online

Fitim Pacolli, vëllai i deputetës së VV-së, Fitore Pacolli, në një grup në Facebook i cili është hapur për të përkrahur kryeministrin Albin Kurti, iu ka bërë ftesë anëtarëve të grupit të reagojnë kundër një statusi në Facebook nga kreu i LDK-së, Isa Mustafa.

Lidhur me këtë, zyrtarja e PSD’së, Natyra Kuçi, ka shkruar në Facebook se vëllai i deputetes së VV’së, Fitore Pacollit, Fitim Pacolli, ka filluar t’i mbledh turmat e linçimit.

Përmes një statusi në Facebook, Kuçi thotë se kjo po bëhet në mënyrë indirekte, duke sulmuar nëpër rrjete sociale të gjithë ata që nguxojnë ta ngrisin zërin kundër VV’së.

“Vëllau i deputetes Fitore Pacolli po mbledh turmat e linçimit. Normalisht, pasi që nuk mund ta bëjnë këtë gjë me sulme direkte, mundohen me ato indirekte, duke mbledhur masat në rrjete sociale në mënyrë që të frikësojnë këdo që guxon të ngris zërin kundër tyre”, ka shkruar Kuçi.

Kuçi ka theksuar se kështu po bëhet nxitje e urrejtjes.

“Nuk po flasim për shfaqjen e mospajtimit, sepse këtë do të mund ta bënin nëpërmjet argumentimit, por vetëm nxitje të urrejtjes kundër tjetrit që nuk pajtohet me ty. Logjika e turmave e tillë është e rrezikshme dhe duhet të luftohet në çdo nivel të tij”, ka shtuar tutje ajo.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme