Ndahet nga jeta ish-deputeti i LDK-së, Gani Prekopuca

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 09:27 | Nga

Ish-deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës dhe ish-kryetar i degës së LDK-së në Fushë-Kosovë, Gani Prekopuca, është ndarë nga jeta.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik, deputeti Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook.

“Ngushëllime familjes dhe gjithë të afërmve të tij. U preftë në paqe ky burrë i urtë e punëtorë, me sjellje tipike sipas filozofisë rugoviane”, ka shkruar Hoti.

“Me respekt të thellë për të”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme