Ndërpritet seanca në mungesë kuorumi, vazhdon të premten

Prishtinë | 12 Kor 2018 | 17:57 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Seanca Plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër në orën 10:00, në mungesë të kuorumit, raporton Ekonomia Online.

Në rend dite ishin këto pika:

  1. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës,
  2. Koha për pyetje parlamentare,
  3. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-087 për kompetencat e zgjeruara për konfiskimin e pasurisë,
  1. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-085 për mbrojtjen e sinjalizuesve,
  2. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-077 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 2004/32 për Familjen i Kosovës,
  1. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-081 për qasje në dokumentet publike,
  2. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 06/L-046 për Inspektoratin e Arsimit në Republikën e Kosovës,
  1. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 06/L-042 për gjak dhe përbërës të gjakut,
  2. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 06/ L-009 për Ndërmjetësim dhe
  3. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 06/ L-010 për Noterinë.

.

Lexo më shumë:

Të ngjashme