Ndihmësja e Blinkenit dhe Escobar sot takim me presidenten Osmani

Prishtinë | 25 Pri 2022 | 14:29 | Nga Ekonomia Online

Ndihmës Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar do të zhvillojnë takim sot me presidenten Vjosa Osmani.

Presidenca njofton se takimi mbahen në orën 17:00.

Pas takimit, Presidentja Osmani dhe Dr. Donfried do të deklarohen për media.

Ndërsa, takimi i delagacionit të Departamentit të Shtetit me kryeministrin Albin Kurti do të zhvillohet në orën 18:00.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme