Në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian votohet Raporti për Kosovën, vizat e dialogu dy tema qendrore

Prishtinë | 23 Shk 2021 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i evropian Lukas Mandl ka njoftuar se në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian është votuar Raporti për Kosovën, e ku sipas tij vizat dhe dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë janë dy temat qendrore.

“Sot ne votuam në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, Raportin për Kosovën, që unë e kam negociuar të emër të Grupin EEP. Ne kemi përfshirë mesazhe të forta mbi liberalizimin e vizave, njohjen, dialogun Kosovë-Serbi dhe perspektivat për të rinjtë në dixhitalizimin dhe fusha të tjera”, ka shkruar ai në një postim në Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme