Në Prizren do të ndërtohet parku inovativ e trajnues gjermano-kosovar, ndahet parcela

Prishtinë | 05 Mar 2018 | 15:46 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Prizren do të ndërtohet parku inovativ e trajnues gjermano-kosovar. Qeveria në mbledhjen e radhës ka marrë vendim për ndarjen e parcelës për këtë park, raporton Ekonomia Online.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se ky është një vendim i mirë dhe kërkoi nga kabineti miratimin e propozimit.

Parcela do të jepet në shfrytëzim për 99 vjet.

Lexo më shumë:

Të ngjashme