Nis largimi i zyrave të partive politike nga pronat e komunës, Totaj: Pushteti i VV-së s’pati konsideratë

Prizren | 15 Pri 2021 | 13:34 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj, ka thënë se largimi i zyraeve të partive politike nga pronat e komunës nga qeverisja aktuale ka qenë e padrejtë.

Ai ka thënë se nuk u treguar fare konsideratë për kontributin e tyre në zhvillimin e demokracisë në qytet.

“Pa pasur fare konsideratë për kontributin e tyre nder vite si dhe për zhvillimi e demokracisë në qytet, pushteti lokal i VV dhe Haskukës në Prizren në mes të pandemisë dhe në fillim të muajit të shejtë të Ramazanit me dhunë nxjerr jashtë zyreve të gjitha partitë politike. No Comment”, ka shkruar ai.

Të ngjashme