Nisma me nëntë kandidatë për deputet nga Prizreni

Prishtinë | 16 Jan 2021 | 15:23 | Nga Ekonomia Online

Nisma Socialdemokrate në Prizren ka përzgjedhur emrat për kandidatë për deputetë të Kuvendit e Kosovës,  në zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat pritet të mbahen me 14 shkurt, shkruan Gazeta Express.

Kryetari i këtij subjekti politik dega në Prizren, Zafir Berisha ka konfirmuar se Nisma në zgjedhjet e 14 shkurtit garon me nëntë kandidat nga Prizreni.

Bëhet fjalë për Zafir Berisha, Albulena Bala-Halimaj, Sabri Mici, Afrim Tejeci, Shukrije Berisha, Muhamet Shalaj, Fatmir Gërdella, Veton Rexha dhe Leart Batusha.

Të ngjashme