Nitaj: Në zgjedhje s’ka ndodhur kurrfarë çudie, veç zotnitë janë prishë ndër veti

Prishtinë | 31 Tet 2019 | 13:59 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se sikur partnerët e PAN-it të ishin më parimor në politikë e ta vazhdonin rrugëtimin bashkë, me votat që i kanë marrë në këto zgjedhje prapë do të ishin të paret.

Nitaj po ashtu ka shkruar se sikur Pacolli e Mimoza të ishin me LDK-në, prapë do të shënohej i njëjti rezultat, ajo do të ishte e dyta dhe VV do të ishte e treta.

Postimi i plotë:

Sikur partneret e PAN-it te ishin me parimor ne politike e ta vazhdonin rrugetimin bashke, me votot qe i kane marre ne keto zgjedhje prap do te ishin te paret!

Sikur Pacolli e Mimoza te ishin me LDK-ne, prap do te shenohej i njejti rezultat, ajo do te ishte e dyta dhe VV do te ishte e treta!

Keshtu qe ne keto zgjedhje nuk ka ndodhur kurrfare çudie, rezultati eshte i njejte, vec zotnite jane prishe nder veti!

Po duhet thene edhe dicka, ndarja e PSD-se, nuk ia ka lene shenje VV-se! Kjo eshte fitore per ta. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme