“Nuk e njoh”, deklarata e Daut Haradinajt për kandidatin e VV-së

Prishtinë | 24 Sht 2021 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka treguar se çfarë mendimi ka për kundërkandidatët e tij.

Për Përparim Ramën e LDK-së ka thënë se është njeri shumë korrekt dhe i sjellshëm.

“Përparim Ramën e kam takuar së fundi, para pak dite, rasisht në një debat. Shumë njeri korrekt e i sjellshëm. Sa i përket ekspertizës të tij nuk flas, sepse dihet që ka ekspertizë. Nuk e di sa i zoti o në vendimarrje, por këtë duhet ta vlerësojnë qytetarët”, ka thënë Haradinaj.

Edhe për Uran Ismailin e PDK’së flet fjalë të mira, duke thënë se e respekton dhe se ka pasur raporte shumë korrekte me të gjithmonë. 

“Uranin personalisht e respektoj. Kemi pas raporte shumë korrekte, sidomos në parlament e sa ka qenë ministër. Nuk e di te komuna, njerëzit duhet me vlerësu vetë”, ka deklaruar Haradinaj.

Ndërkohë, kandidatin e VV-së, Arben Vitinë, thotë se nuk e njeh.

“Sa i përket Vitisë, nuk e njoh. Personalisht nuk e njoh. Nuk e kam as idenë minimale se qysh e kisha përshkru atë njeri, në këto rrethana sidomos të pandemisë e di që ka sfidë të madhe, e di që nuk është problem i veç një minstri. Por, mendoj se përgjegjësia bjen mbi ministrin sepse ai e ka pas për obligim me i siguru vaksinat dhe me kriju kushte për vaksinim”, ka thënë Haradinaj në KTV.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme