Nuk kalon kërkesa e VV-së që kryeministri të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme

Prishtinë | 28 Sht 2020 | 14:53 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka miratuar Planin e Punës së komisionit për sesionin vjeshtor, raporton Ekonomia Online.

Kryetarja e këtij komisioni, Time Kadriaj, tha se do të mbajnë një takim me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme të Shqipërisë.

“Kam kërkuar nga ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani që të na aranzhojnë një takim me Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë”, tha ajo.

Në këtë mbledhje është formuar grupi punues për monitorim të Ligjit për Shërbimin e Jashtëm, i cili do të mbikëqyret nga gjithë anëtarët e këtij komisioni.

Kërkesë tjetër e VV-së ishte që të vijë për raportim kryeministri Avdullah Hoti, por që u pa e panevojshme për anëtarët e tjerë.

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, tha se kryeministri Hoti ka raportuar në Kuvend dhe një gjë të tillë do ta bëjë gjatë raportimit për 100-ditëshin e Qeverisë.

Ai tha se pyetjet mund t’i drejtohen në këtë seancë, raporton EO.

“Është diskutuar në kuvend dhe besoj se do të diskutohet edhe ne seancën ku do të raportojë për 100 ditshin e qeverisë. Mendoj se nuk është e nevojshme të vij kryeministri”, tha Gashi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme