Nuk shkarkohen anëtarët e KPMShCK-së, Kuvendi shkon në pauzë

Prishtinë | 24 Qer 2021 | 14:29 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas një debati të gjatë deputetët e Kuvendit nuk kanë marrë vendim për shkarkimin e pesë anëtarëve të Këshillit të Pavarur mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës (KPMShCK), raporton Ekonomia Online.

Vetëm 57 deputetë kanë marr pjesë në votimi, kësisoj nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për ta miratuar ose jo këtë pikë

Me këtë rast deputetët partive opozitare PDK-së, LDK-së dhe AAK-së nuk kanë marr pjesë në votim.

Kuvendi ka shkuar në pauzë deri në ora 16:00.

Lexo më shumë:

Të ngjashme