O’Connell: Fuqia e qytetarëve mund ta transformojë shoqërinë

Prishtinë | 05 Gus 2017 | 11:01 | Nga

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe atij të Shkurtër “DokuFest” ka nisur dje rrugëtimin e edicionit të XVI-të.

Në mesin e shumë të pranishmëve ishte edhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

Ai me këtë rast është takuar edhe me vullnetarët e festivalit, teksa ka pohuar se fuqia e qytetarëve mund ta ndryshojë shoqërinë.

“Më vjen mirë që pata rastin të takojë tri organizata vullnetar në Prizren – Fondacioni Lumbardhi, FEMaktiv dhe Dokufest. Fuqia e qytetarëve mund ta transformojë shoqërinë”, ka shkruar ambasadori në Facebook teksa mesin e vajzave janë edhe dy flautistet e njohura prizrenase, Kaltrina Krasniqi dhe Nita Krajku.

Ndryshe, festivali që po zhvillohet në qytetin e Prizrenit do të zgjasë deri më 12 gusht.

 

Të ngjashme