Opozita lëshon sallën pasi VV-ja ndryshoi rendin e ditës

Prishtinë | 02 Gus 2021 | 12:20 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Partitë opozitare (PDK, LDK, AAK) kanë lëshuar sallën e Kuvendit, pasi u ndryshua rendi i ditës nga Lëvizja e Vetëvendosja, raporton Ekonomia Online.

Shefja e Grupit parlamentar të LVV-se, Mimoza Kusari- Lila, ka propozuar një mocion për kalimin e pikës për debat parlamentar për 100 ditshin e Qeverisë, duke kërkuar kështu fillimisht hedhjen në votim të Zgjedhjes së kryesuesit dhe dy anëtarëve të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë si dhe Zgjedhjen e tre anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Mediave.

Ky mocion ka kaluar me 56 vota pro.

No description available.
Lexo më shumë:

Të ngjashme