Osmani: E tronditur me sulmet terroriste në Francë, duhet të dënohen

Prishtinë | 29 Tet 2020 | 20:15 | Nga Ekonomia Online

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar se është i tronditur me sulmet terroriste në Francë.

Madje, ajo tha se sulme të tilla duhet të dënohen.

Njoftimi i plotë:

“Liria e shprehjes dhe toleranca fetare janë vlera që ne kultivojmë dhe dëshirojmë t’i shohim duke lulëzuar në të gjithë botën. Sulmet terroriste në Francë duhet të dënohen. Terrorizmi dështon kur të gjithë qëndrojmë të bashkuar kundër tij”.

Të ngjashme