Osmani ju dërgon falënderime liderëve të shteteve që uruan Kosovën për pavarësi

Prishtinë | 19 Shk 2021 | 13:33 | Nga Ekonomia Online

Falënderime ju dërguan shteteve që uruan Kosovën për 13 vjetorin e pavarësisë.

Ka qenë ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, që përmes llogarisë së saj në Twitter, ka përcjell falënderimet për shtetet mike, transmeton Klan Kosova.

Ajo ka nisur falënderimet nga shtete si Britania e Madhe, ku ka shprehur falënderimin ndaj Familjes Mbretërorë dhe Mbretëreshës Elizabeta II.

Pastaj Osmani ka falënderuar edhe Presidentin e Turiqsë, Recep Tayip Erdogan, Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, Mbretin e Blegjikës, King Philippe si dhe Presidentin e Zvicrës, Guy Parmelin.

Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme