Osmani: Kumrije Sahiti, simbol i durimit në LDK

Prishtinë | 02 Tet 2019 | 19:55 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kandidatja për deputet në Kuvendin e Kosovës nga LDK-ja, Kumrije Sahiti, ka marrë pjesë në tubimin elektoral të kësaj partie në “Kodren e Trimave”, në Prishtinë, raporton Ekonomia Online.

Ajo aty ka marrë përkrahje të parezervë nga LDK-ja, por edhe lëvdata nga kandidatja për kryeministre e kësaj partie, Vjosa Osmani.

Osmani tha se “Kodra e Trimave” ka kandidatë të jashtëzakonshëm për deputetë derisa përmendi Kumrije Sahitin.

Ajo tha se Sahiti është simbol i durimit në LDK dhe simbol i një familje që ka përkrahur gjithë LDK-në

“Të tjerët kanë me dal më të dëshpëruar sa që e kanë menduar ndonjëherë. Kjo lagje gjatë viteve ka ndërtuar shembull të rezistencës dhe shembull të sakrificës. Kjo lagje i dha aq shumë Kosovës dhe ju e dëshmuat jo vetëm në vitet më të rënda por e dëshmuat duke i qëndruar pranë LDK-së dhe i treguat Kosovës se cila është partia e vetme që kujdeset për qytetarët. Lagja juaj ka kandidatë të jashtëzakonshëm duke filluar nga Haki Demolli , Kumrije Sahiti si simbol i durimit në LDK dhe simbol i një familje që ka përkrahur gjithë LDK-në”, tha Osmani.

Lexo më shumë:

Të ngjashme