Osmani me bashkëshortin dhe dy vajzat hynë në Presidencë

Prishtinë | 06 Pri 2021 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me bashkëshortin  dhe dy vajzat kanë hyrë tashmë edhe në Kuvendin e Kosovës për të vazhduar te zyrën e presidentit, raporton Ekonomia Online.

Osmani ka pranuar detyrën e presidentes së Kosovës në ceremoni të mbajtur para hyrjes së Kuvendit të Kosovës.

Në pranimin e detyrës  kanë qenë edhe trupat e Togut Ceremonial të Forcës së Sigurisë së Kosovës, para të cilës kanë parakaluar Osmani e Konjufca.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme