Osmani në “Fordham University” diskuton për reformat në sistemin e drejtësisë të Kosovës

Prishtinë | 25 Sht 2022 | 14:00 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar për vizitë në SHBA, ku është takuar me presidentin Joe Biden dhe sekretarin amerikan, Antony Blinken.

Por, sot Osmani ka diskutuar me profesorë e studentë të “Fordham University” në New York.

Osmani bëri të ditur se është biseduar për reformat në sistemin e drejtësisë dhe sundimin e ligjit.

“Bashkëbiseduam për reformat në sistemin e drejtësisë, sundimin e ligjit, zhvillimin e demokracisë dhe forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës”, shkroi Osmani. 

https://fb.watch/fL-26f83Zn/

Të ngjashme