Osmani për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike: Jemi brenda afatit ligjor

Prishtinë | 26 Tet 2020 | 15:37 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tha se Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike është në shqyrtim dhe se ende janë brenda afatit ligjor, raporton Ekonomia Online.

Sipas saj, posa të marrin propozimet nga Komisioni për Buxhet dhe Financa atëherë do të dërgojnë në Kryesi.

“Sa i përket Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike gjithçka është brenda afatit ligjor sepse iu duhet dy jave deputetëve për t’i propozuar amendamente dhe sa jam i formuar deputetët janë duke i propozuar ato”.

“Në premtimet që i marrim nga Komisioni për Buxhet dhe Financa atëherë e procedojmë në Kuvend”, tha Osmani.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme