Osmani: Qeveria s’përfaqëson vullnetin e popullit, votën e fundit ia siguroi Thaçi

Prishtinë | 03 Qer 2020 | 14:56 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo Qeveri është e varur nga Lista Serbe dhe votën e 610-të ia ka siguruar presidenti Hashim Thaçi, raporton Ekonomia Online.

“Ne radhë të parë, një Qeveri që varet nga Lista Serbe dhe votën e 61-të ia siguroi presidenti Thaçi, asnjëherë nuk mund të jetë përfaqësuese e vullnetit qytetar”.

“Familja ime politike nuk ka qenë dhe asnjëherë nuk do të jetë Hashim Thaçi dhe nuk do ta bëjë – tash e tutje familja ime do të jenë qytetarët”.

Vjosa Osmani nuk është përgjigjur nëse do të vazhdojë të jetë kryetare e Kuvendit.

Lexo më shumë:

Të ngjashme