Osmani: Sherifja është personifikim i qëndresës së popullit

Prishtinë | 12 Qer 2022 | 15:00 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në Ditën e Çlirimit, ka kujtuar Sherife Lutën, duke thënë se ajo u bë personifikim i vuajtjeve të refugjatëve.

Osmani ka bërë të ditur se ajo ishte e ftuar në manifestimin për Ditën e Çlirimit.

Përmes një statusi në Facebook ajo ka shkruar se “Sherifja është personifikim i qëndresës së popullit dhe kujtesë e eksodit të dhunshëm të shkaktuar nga regjimi gjenocidal serb më 1999”.

Mund të jetë një imazh i 6 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

“Ajo është një nga gratë tona stoike, të cilat nuk u dorëzuan në luftë, siç nuk dorëzohen as sot në paqe!”.

Mund të jetë një imazh i 6 persona dhe njerëz në këmbë

Të ngjashme