Osmani takohet me Hahn, diskutojnë për liberalizimin e vizave

Prishtinë | 05 Nën 2019 | 14:18 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njërësh kandidatja për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani po qëndron për një vizitë zyrtare në Bruksel.

Ajo u prit në takim nga Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn.

“Republika e Kosovës dhe Bashkimi Evropian po punojnë shumë ngusht për të siguruar një rajon stabil. Jam e kënaqur që isha e ftuar në Bruksel nga komisionari i BE-së, Johanes Hahn për të diskutuar prioritetet, si integrimi në Bashkimin Evropian dhe liberalizimin e vizave”, shkruan Osmani në Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme