Pacolli i bindur se AKR-ja do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme të pakorruptuar

Mitrovicë | 01 Tet 2019 | 21:34 | Nga Halide Rexhepi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Aleanca Kosova e Re ka shpalosur  programin e saj politik para qytetarëve të Mitrovicë, raporton Ekonomia Online.

Kreu i kësaj partie Behgjet Pacolli tha se dega e AKR-së në Mitrovicë ka pasur shumë sfida por jo me fajin e tyre.

Ai para përkrahësve të shumët premtoi që do të jenë në qeveri dhe do të qeverisin pa korrupsion.

“Më vjen keq që AKR-ja në Mitrovicë ka pas disa sfida kohët e fundit, por jo me fajin e saj. Ne jemi duke paguar për shkak të sinqeritetit tonë. Ish-kryetarin unë personalit e kam sjell këtu ai ka qenë i pakontrolluar ka lëshuar fjalë premtime unë i kam qëndruar mbrapa”.

“… ne të AKR-së kemi dhënë maksimumin dhe kemi punuar me duar të pastra, nuk kam lejuar të keqtrajtohet pozicioni i ministrave nuk kam lejuar të abuzohet me besimin e qytetarëve.

“E kam shkarkuar një ministër për shkak të korrupsionit, ju garantoj se në të ardhmen ne do të jemi në Qeveri dhe me njerëzit me anës së juaj do të punojmë për të gjitha projektet që kanë qenë në pritje. Ju garantoj që vota e juaj nuk shkon në vend të gabuar, por votua e juaj e dëshmon qeverisjen e drejtë pa korrupsion”.

Islam Pacolli, kandidat për deputet nga AKR-ja falënderoi mitrovicasit për përkrahjen e vazhdueshme, dhe shtoi se si deputet do të mbrojë të drejtat e qytetarëve të Mitrovicës.

“Desha t’ju falënderoj se ju më keni përkrah qe të jem në parlament që të mbroj të drejtat e qytetarëve dhe sidomos të Mitrovicë, ju sot e dëshmoni që AKR-ja është e fuqishme”.

Gjergj  Bejta asambleis në Mitrovicë tha se kryetari i kësaj komune i ka quajtur tradhtarë, por ata kanë qëndruar në partinë shtëpi të tyre.

“Na ka quajtur tradhtarë  Agim Bahtiri, por e ka shumë gabim ne nuk e kemi lëshuar shtëpinë tonë dhe do të vazhdojmë deri në fund”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme