Pacolli: Kosova s’do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm

Prishtinë | 07 Dhj 2019 | 10:49 | Nga Ekonomia Online

Kryediplomati kosovar, Behgjet Pacolli, ka thënë se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit.

Ai ka konfirmuar se ambasadorja Shkendije-Geci-Sherifi do ta bojkotojë këtë ngjarje, shkaku i ndarjes së Çmimit Nobel për Peter Handke, i cili ishte mik dhe mbështetës i politikës së Millosheviqit.

“Unë gjithashtu pres që edhe Ambasadori i Shqipërisë të veprojë në mënyrë të ngjashme”.

Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Unë konfirmoj se ambasadorja ynë Znj….

Gepostet von Behgjet Pacolli am Samstag, 7. Dezember 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme