Pacolli: Sot kujtojmë legjendarin e kombit tonë, Adem Jasharin

Prishtinë | 05 Mar 2018 | 10:12 | Nga

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka kujtuar komandantin legjendar, Adem Jashari.

Ai ka thënë se kjo ngjarje tronditi botën dhe dëshmoi për krimet serbe në atë kohë.

“Sot dhe çdo ditë tjetër e kujtojmë legjendarin e kombit tonë, Adem Jasharin me familje. Ngjarja që tronditi botën dhe dëshmoj për krimet serbe në atë kohë.

Lavdi dhe respekt për familjen Jashari”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme